Avon Faturamı Nereden Ve Nasıl Öderim?

Avon faturamı nereden ve nasıl ödeyebilirim diye sorduğunuzda birbirinden farklı ödeme yöntemi bulunmaktadır.

avon-ödeme-yöntemleri

Avon’da ödemeler için birçok seçenek bulunuyor. Üstte resimde gördüğünüz gibi hangi şekilde ödemek isterseniz ödeyebilirsiniz

  • Kapıda Ödeme
  • Kredi Kart İle Ödeme
  • PTT vezneden Ödeme
  • Atm’lerden Ödeme
  • İşbankası Otomatik Ödeme
  • Ziraat Bankası Otomatik Ödeme
  • Avon sitesinden şifrenizi girerek ödeme sayfasından kart ile ödeme

Kapıda ödeme yöntemi

Avon da yeni uygulanmakta olan ve temsilcilerimizin memnun olduğu sistemdir. Siparişlerinizi yollarken son sayfada kapıda ödeme kutucuğu mutlaka işaretlenmesi gerekir. Eğer ki siparişlerinizi  lideriniz veriyorsa liderinize mutlaka kapıdan ödeme istediğinizi hatırlatmalısınız.

Banka veya kredi kartı ile ödeme:

Bu yöntem hiç vakit kaybetmeden  yorulmadan oturduğunuz yerde yapabileceğiniz yöntemdir. Şifrenizle  internet sitesine giriyorsunuz https://www.avon.com.tr/REPSuite/loginMain.page?timeout=yescollision%3Dyes daha sonra ödeme sayfasına gidiyorsunuz. Açılan sayfada faturanızı seçiyorsunuz. Kredi kartı veya banka kartı seçiyorsunuz ve devam ediyorsunuz, istenen kart bilgilerinizi yazıyorsunuz. Güvenlik için bankanızdan gelen kodu girdikten sonra ” tahsil edildi” yazısını göründüğünüz de faturanız ödenmiş demektir. Ödeme çekildikten sonra kart bilgileriniz otomatik olarak silinir. Her ödemeniz de aynı işlemi yapmanız gerekir. Sürekli kart bilgilerinizi girmek  istemezseniz bilgilerim kısmından kart bilgilerinizi kayıt ettiğinizde  fatura  günü geldiğinde otomatik olarak çekecektir. Ayrıca kart bilgilerinizi bilgilerimden kayıt ettiğinizde 200 TL üzeri faturaların vadesi 15 gün değil 30 güne uzamış olur. Birçok temsilcimiz bu şekilde çalışmaktadır

Avon-ptt-ödeme

PTT Vezneden Ödeme:

Faturanızı PTT şubesinden ödeyecekseniz, faturanızı veya temsilci numaranızı yanınıza almayı unutmayın. Vezne görevlisine Avon faturası ödemek istediğinizi söyleyin, vezne  görevlisi sizden temsilci numaranızı isteyecektir.

Ekranında temsilci numaranız çıkmadığını söylerse hemen (08502502866) nolu numaradan müşteri iletişim merkezini arayın. Ve durumunuzu iletin. Ayrıca vezne görevlisinin ekranlarında sizin fatura tutarınız ve son ödeme tarihiniz göremeyebilir. Bu sebeble miktarı söylemeniz gerekir. Memur ekranında göremediği için borcunuzun  olmadığını söyleyebilir siz temsilci numaranız ile ödeme yapacağınızı söyleyin, ısrar edin, dekontunuzu alın ve mutlaka saklayın.

Ödemenizin görünmesi 1 iş gününü bulabilir. Ödendiğinin  ertesi günü temsilci sayfanıza girerek hesap özeti bölümünden bakiyenizi kontrol edebilir ve ödemelerinizi  görebilirsiniz.

ATM-ödeme

Atm’lerden kartsız ödeme

Yapı Kredi ve İş Bankası ATM’lerinden kartsız işlemi seçerek kurum ya da  firma ödemelerinden fatura ödemesi yapabilirler  tüm ATM’lerde kayıtlıdır. Bu yöntem özellikle vakti olmayan çalışan ve evden çıkamayan temsilcilerimiz için çok uygundur.

İş bankası Finans bankası ve Ziraat Bankası Otomatik Ödeme

Temsilcilerimiz faturalarını İş bankası Ziraat bankası Ve Finans bankasına otomatik hesap olarak verdiğinde 200TL olan faturasının vadesi 15 gün değil 30 güne uzatılır. 200 TL altında kalan faturasını 15 gün sonunda otomatik olarak çekilir. Temsilcilerimiz havale veya işlem parası ödememiş olurlar. Otomatik ödeme için temsilcilerimizin temsilci numarasını memura verip Avon için otomatik hesap  istiyorum demeleri yeterlidir.

Avon Sayfasından Ödeme Yapabilirsiniz

Avon temsilci girişi yaptıktan sonra gerek bilgisayar, gerekse mobil cihazlardan aynı menüyü göreceksiniz. Bilgisayarlardan girdiğinizde menüde ödeme yap butonu göreceksiniz. Mobil cihazlarda ise menüyü açarak ödeme yap kısmını görebilirsiniz. Ödeme yap butonuna tıklayarak devam ediyoruz.Avon ödeme yöntemleri

Ödeme sayfasına girdiğinizde ve karşımızda faturalar görünüyor. Burada şuan 3 farklı fatura görülüyor.

İlk sırada yer alan faturanın ödemesini yapmak istiyoruz. Bu nedenle en sağ kısımda yer alan seç kutucuğunu işaretleyerek hangi faturayı ödemek istediğimiz seçiyoruz.

Hemen yanında yer alan Bir Ödeme Yöntemi Seçiniz kısmından ise Kredi Kartı/Banka Kartı seçeneğini seçmek gerekir. Bu iki işlemi yaptıktan sonra aşağıda yer alan Ödeme butonuna tıklamanız gerekir.

Avon Fatura Ödeme

ödemeniz alındığında yeşil yazı ile tahsil edildi yazar,çekim yapılamadıysa kırmızı yazı ile bakiye tahsil edilemedi yazar o zaman bankanıza dönmeniz gerekir

Kart Bilgilerinizi Avon Sayfasına Kayıt Edin 25 gün vade kazanın

Kredi kartı bilgilerinizi Avon bilgilerim sistemine eklediğinizde 200 TL  ve üzeri faturalar 15 gün değil 30 gün sonra ödenecek şekilde ayarlanır. Böylece ödemenizi 1 ay  sonra rahatça yaparsınız. Kartınızın hesap kesiminden sonra ödemeniz çekilirse  vadeniz 2 aya yakın bir vade olarak uzamış olur

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir