Avon’da Ürünlerinin İadesi Nasıl Yapılır?

avon-iade-değişim

Beğenmediğim veya hasarlı gönderilen ürününü iade edebiliyor muyum?

Avon iadesi veya değişimi  satın alınan ürünler fatura edildiği tarihten itibaren 40 gün içerisinde iade edilebilir. Temsilcimiz ürün göndermek istediğinde fatura üzerindeki “Ürün İade Bilgileri” alanını eksiksiz doldurup imza atmalıdır. PTT Kargo teslimatı sırasında ya da teslimat sonrası 1 gün içerisinde PTT şubelerine giderek verebilirler.

Yollayacağınız ürün promosyonlu bir ürünse, hediyesi varsa; ürünün yanında gönderilen hediye ya da indirimli ürünlerin de iade edilmesi gerekmektedir. Aksi halde ürün kabul edilemez.  PTT Kargo ile ücretsiz olarak  gönderilebilir. 2 TL bedeli temsilcimize bir sonraki faturasına yansıtılır. Ancak hata şirketten kaynaklanıyorsa veya ürün hasarlı ise bedeli olan 2 TL temsilciye yansıtılmaz.

Değişim nasıl ve hangi ürünlerde oluyor?

Koli içerisinde herhangi bir ürün akmış , kırılmış veya koli yapılırken faturada yazan ürün değil farklı ürün konmuş ise değişim yapılabilir. Faturanızda değişim bölümünü işaretleyerek imzanızı atıp PTT kargo  ile Avon Gebze’ye yollayarak ürünün düzgününü isteyebilirsiniz. Herhangi bir ücret kesilmeyecektir. Bazen temsilcilerimiz istedikleri ürün beğenmediklerinde bu ürünü yollayın. Bana isteyeceğim ürün yollansın gibi söylüyorlar ama bu imkansızdır.

Örnek: Kırmızı ruj istedim faturamda istediğim kod ve renk yazıyor kolide istediğim ruj geldi ama beğenmedim aynı kampanya içinde ise gelen kırmızı ruju ancak iade olarak yollayabilirim. Değişim olmaz, almak istediğim ruju veya  ürünü tekrar sipariş verebilirim.

İç giyim ürünlerinin iade şartları nedir?

Mayo gibi ürünlerimizde iç koruma bandı çıkarıldığı taktirde iade alınmamaktadır. Alt iç çamaşırlarda iade yapılmamaktadır. İç giyim üst grupta ve  pijamalarda  kullanılmamış olması gerekiyor. İade hususunda bunlara dikkat etmek gerekiyor.

Geri dönen kargo için para ödenir mi?

Sipariş verdiniz koli geldiğinde evde değilseniz almayıp kapıdan geri yollanırsa kargo PTT ye döner 10 gün  bekletilir PTT’den teslim alınmaz dönerse 12 TL olan kargo masrafı temsilcinin faturasına eklenir. Eğer ki hata PTT’den olan bir sorun ile iade olduysa kargo masrafı temsilciye yansıtılmaz. Adresinizin  güncel olmasına dikkat ediniz. Bu yüzden geri dönerse sorun sizden kaynaklı olmuş olur

1 Step 1
AVON Temsilci Başvuru Formu

ADINIZ

İLETİŞİM

ADRESİNİZ

keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir